Najmladšia generácia

Väčšina z nás sa narodila ako zdravá a berieme to ako samozrejmosť, no nie všetci mali tiež také šťastie. V roku 2017 zomrelo do 1 roka po narodení 24 490 detí. Veľa detí sa taktiež narodí s nejakým druhom choroby a musia s tým žiť do konca života. Ale ani tie zdravé deti to nemajú vždy ľahké. V roku 2016 bolo registrovaných 14 065 detí, ktoré vyrastali mimo svojej rodiny. Väčšinou sú to prípady sociálne slabých rodín. Deti sú následne presmerované do detských domovou alebo do náhradných rodín.

Naša úloha:

Všetci vieme ako to je na Slovensku s nemocnicami. Štát sa snaží o to postarať aby sme sa tam cítili dobre ale ešte stále to nie je v “top” stave, preto sme sa rozhodli, že naše občianske združenie zasiahne aj do tohoto segmentu. Každý doktor a každá sestrička sa snaží pomôcť všetkým pacientom najlepšie ako sa dá. Naša úloha bude zlepšiť podmienky pre doktorov, sestričky a pacientov. Preto sa budeme zameriavať na prerábanie priestorov v nemocniciach kde sa dlhodobo zdržujú deti, pretože veríme, že oni sú tí, ktorí budú mať raz budúcnosť vo svojich rukách.  Taktiež sa budeme angažovať vo finančnej pomoci alebo poprípade zakúpime rôzne prístroje na vyšetrenia alebo hračky pre najmenších.

Taktiež nezabúdame na tých, ktorí síce mali šťastie, že sa narodili zdravý ale nemali to šťastie v osobnom živote a vo vlastných rodinách. Preto sa taktiež chystáme prerobiť priestory detských domovou poprípade zakúpiť im potrebné vybavenie alebo hračky.

Aj keď niekto mal ťažký začiatok, neznamená to, že tak musí žiť do konca života!

Zaujímavosti:

Novorodenec rozozná hlas mamy od hlasu cudzích žien na 95 %, hlas otca s istotou „len“ na 80 %.

Zrak dieťaťa sa vyrovná zraku dospelého až približne v 7-mich rokoch.

Deti sa rodia s približne 35 rôznymi reflexami! Väčšina z nich vymizne do 4. mesiaca.

Deti sa rodia s približne 300 kosťami, čo je oveľa viac, ako má dospelý. Časť z nich sa počas vývoja zrastie.

Bábätko spozná maminu vôňu na 100 %. A platí to aj naopak, aj keby mala mama zavreté oči.